Moj pedijatar

3 dan temperature

Vaše pitanje:

Postovanje, beba od 13 mjeseci vec treci dan ima temperaturu. do sada je temp bila 38. 5 i uspjesno se skidala paracetamol sirupom i vracala se nakon 4 sata. Danas je temp bila 39. 4 i dali smo vtaren cepic od 12. 5mg i spala je temp i nakon 6 sati se vratila na 38. 5. pedijatar je pregledao drugi dan i rekao da se saceka da prodju 3 dana. Koji je vas savjet i da li se smije davati voltaren cepic i koliko se smjje dati u 24h, beba ima 11. 5kg! Pozdrav

Odgovor:

AKo temperatura potraje duže od tri dana treba obaviti kontrolni pregled, a obično je potrebno (u ovom uzrastu) uraditi i osnovne analize - krvnu sliku i pregled urina.

Voltaren je u OGROMNOJ većini medicinski razvijenih zemalja zabranjem za upotrebu kod dece! Daleko su bezbedniji lekovi paracetamol i ibuprofen.

S poštovanjem,
Specijalisti pedijatrije
dr Tatjana Vukomanović i ass. dr Goran Vukomanović

Sva pitanja i dogovori Pretraga pitanja i odgovora Postavite pitanje pedijatru

Vesti

Instagram