Moj pedijatar

samo mlijeko

Vaše pitanje:

Imam sina od dvije godine i samo zeli da jede mlijeko odbija svaku drugu hranu place me zeli da jede pedijatar mi preporucio feroglobin davala sam mu ga sedam dana koliko dugo smijem davati sirup sad uspijem da pojede ponesto u cemu bi mogao biti problem nije bolestan aktivan je samo je problem sa hranom nastojim smanjiti mlijeko jer mu je bilo zeljezo 104 zbog virusa nisam ga nosila na pregled nego sam se konsultovala s pedijatrom ali me brine sto odbija hranu za svoj uzrast treba da jede raznovrsnu hranu.

Odgovor:

Ovo NIŠTA ne valja!

Nije rešenje u feroglobinu (na duže staze) već u OGRANIČAVANJU mleka na maksimalnih 400 ml na dan! Tu se SVE računa i mleko i jogurt i ono što ide u kašice ili keks.

Tu nema popuštanja, a dete MORA da jede raznovrsnu i zdravu hranu podeljenu u tri glavna obroka i dve voćne užine. Takodje mislim da se treba obratiti nutricionisti za detaljan plan ishrane i da budete uporni i strpljivi jer ovako kako sada dete jede - neće na dobro izaći.

S poštovanjem,
Specijalisti pedijatrije
dr Tatjana Vukomanović i ass. dr Goran Vukomanović

Sva pitanja i dogovori Pretraga pitanja i odgovora Postavite pitanje pedijatru

Vesti

Instagram