Moj pedijatar

ugradnja cevcica i treci krajnik

Vaše pitanje:

postovani,

decak u junu 2014 puni tri godine. kako beba nije bio nesto narocito bolestan do oktobra 2013.

Tada su poceli problemi u nizu. Prvo mu je ustanovljena upala uveta, koja se produzila na gnojnu anginu i zapaljene pluca i sve se zavrsilo sa boravkom u bolnici i primanjem longacefa. Zatim odmah u novembru pocinje da se zali opet na usi medjutim nije konstatovana upala usiju samo blaga upala ali dobija antibiotik. U decembru mu se javlja opet bol u uhu, opet poseta orl i opet nikakva strasna upala, ali ovaj put upucuju ga na timpanometriju gde se ustanovilo da ima upalu srednjeg uha timp B. od tada redovno idemo na orl u institut majka i dete i oba sva tri puta koliko smo bili do sada timpanometrija pokazuje tip b na oba uha. terapija inhalacijama i kasnije fulmucilom nije promenila stanje. Na jucerasnjoj kontroli opet tip b i doktorka je za operaciju treceg krajnika u ugradnju cevcica koju je zakazala 30. 05. 2014.

Zanima me koliko dugo nije strasno da ovaj sekret tip b bude u uhu deteta i da li je moguce da od zdravog deteta odjednom nastanu takvi problemi. Da li treba da sacekamo malo sa operacijom ili ne.

kako se vrsi operacija i koliko je rizicna!

hvala

Odgovor:

Da NE odlažete vađenje trećeg krajnika!

SVE što ste naveli je posledica uvećanog adenoida (trećeg krajnika) i to mora da se otkloni. Dete će posle biti dobro, pa poslušajte ORL specijalistu i to lepo obavite.

S poštovanjem,
Specijalisti pedijatrije
dr Tatjana Vukomanović i ass. dr Goran Vukomanović

Sva pitanja i dogovori Pretraga pitanja i odgovora Postavite pitanje pedijatru

Vesti

Instagram